Workcamp v Německu

Pokud zrovna čelíte stejnému dilematu jako já kdysi v roce 2011 dva měsíce před maturitou – kam v létě vyrazit – čtete správně. Jestli chcete do zahraničí, procvičit si cizí jazyky, něco zažít a zároveň neutratit moc peněz, zkuste dobrovolnictví. V kostce se jedná o mezinárodní pracovní tábor, kde slovo pracovní znamená dělat 4 hodiny denně nějakou nenáročnou činnost, která vás často velmi baví. Zbytek dne trávíte výlety, sportem, či jinými společnými aktivitami. Výměnou za vaše pracovní nasazení dostanete jídlo, střechu nad hlavou a často i zcela zaplacené výlety.

Já se rozhodl konkrétně pro třítýdenní workcamp v německém Schwarzwaldu, kde jsme vyráběli sochy dle návrhu místních středoškoláků. Práce to byla nenáročná, navíc velmi zábavná a kreativní. Ve volném čase jsme se podívali i za hranice městečka do obřího lanového centra, historického Freiburgu nebo třeba do 500 kilometrů vzdáleného Frankfurtu. Byly to tři zábavné týdny plné zážitků a nových zkušeností. Ostatně jako vždy, když se člověk pustí do něčeho nového a neznámého. Celkově i s pojištěním a útratami mne to vyšlo na 8000, což není moc na tři týdny v cizině 

Vyjet můžete třeba jako já přes českou organizaci www.inexsda.cz, kde naleznete i více informací, jak to vlastně všechno chodí.

Popravdě bych ale už v současné chvíli na workcamp nevyrazil. Moje priority se posunuly k větší svobodě při cestování, poznávání nových míst a touze být více se svými blízkými, než trávit čas s “cizími” lidmi. Přeci jen tyto věci vám workcamp úplně nenabídne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *